Mladí chemikové se utkali o postup do krajského kola

date

22.10.21

A jak se jim vedlo?

V pondělí 18. října změřili síly žáci 9. tříd, kteří se zapojili do soutěže Mladý chemik. Jedná se o soutěž, která má v celé České republice propagovat chemii na základních školách a je velmi populární. Nejlepší z účastníků získávají hodnotné ceny v regionálním i celostátním finále. Soutěž se skládá ze čtyř kol. První kolo probíhá vždy na základní škole, druhé kolo pořádá Střední průmyslová škola Otrokovice a má vybrat třicet nejlepších řešitelů, kteří postoupí do regionálního kola. Z nich vzejdou dva postupující za Zlínský kraj do celostátního finále. Do soutěže se pravidelně zapojujeme a daří se nám. Uspěli jsme mnohokrát v krajském i v regionálním kole a do školy jsme přivezli mnoho cenných kovů. Jen postup do celostátního kola nám zatím uniká. Povede se to letos?

Do školního kola se zapojilo celkem 15 našich deváťáků. Ve vědomostním chemickém testu si nejlépe vedl Jáchym Hájek z 9.A, druhé místo si odnáší Vilém Charbut z 9.A a třetí příčku obsadil David Lapčík z 9.B. Všichni tři výše jmenovaní prokázali výborné chemické znalosti a postupují do 2. kola soutěže, které proběhne na Střední průmyslové škole v Otrokovicích. Držme jim palce, aby uspěli v silné konkurenci mladých chemiků a postoupili do regionálního finále.

Soutěže se dále zúčastnili (seřazeno podle abecedy): Michal Čeloud z 9.A, Štěpán Kopunec z 9.B, Lukáš Kozák z 9.B, Veronika Machálková z 9.A, Tomáš Malina z 9.B, Tobiáš Orság z 9.B, Aneta Pálková z 9.A, Markéta Slámová z 9.B, Veronika Šáchová z 9.B, Štefan Števko z 9.B, Prokop Šťastný z 9.A, Ondřej Turčinek z 9.A