Tři a půl vteřiny od bronzu

před 6 roky, 27.10.2015 Přibližně tolik zbývalo našim florbalovým reprezentantům k závěrečnému hvizdu a dosáhli by na třetí příčku v okrskovém kole florbalového turnaje.

Okrskový turnaj ve florbale pro starší žáky se konal v Uherském Hradišti ve sportovní hale Gymnázia UH. Zúčastnilo se ho devět týmů, které byly rozlosovány do dvou skupin. My jsme si vylosovali skupinu B spolu se ZŠ Unesco, ZŠ Za Alejí a Gymnáziem UH. Náš první zápas jsme odehráli se ZŠ Za Alejí a prohráli 0:3, jelikož jsme si postupně zvykali na větší rozměry hřiště. Nicméně následné vítězství nad ZŠ Unesco 7:0 nám zvedlo sebevědomí. Třetí utkání bylo klíčové pro další setrvání v turnaji. Naši chlapci se vydali ze všech sil a porazili těžkého soupeře - Gymnázium Uh.Hradiště -  1 : 0. Postup do semifinále byl zajištěn.  Ovšem na lídra skupiny A ZŠ Sportovní nám už chyběly síly, v závěru utkání jsme vytvořili pár drobných chyb, které náš soupeř dovedl zužitkovat. Prohrou 0 : 2 jsme ztratili šanci postoupit do další fáze turnaje, který se hraje v Uherském Brodě za týden.  Stále ještě zbývala naděje na 3. místo. Bohužel v závěru utkání se našemu soupeři ZŠ Za Alejí podařilo vyrovnat na 2 : 2.  Zápas se tak rozhodl až při nájezdech. Hned ten první jsme bohužel neproměnili. Náš rival skóroval a nás odsunul na čtvrtou příčku. I tak považujeme naše umístění za senzační výsledek.   Všem našim florbalistům z osmých a devátých tříd, kteří vzorně reprezentovali naši školu na této sportovní akci, děkujeme! 

Náš tým reprezentovali:

Jan Hartman, Lukáš Švec, Mikuláš Fornůsek, Jakub Černuška, Martin Prokeš, Petr Fialík, Šimon Kocáb, Petr Polách, Michael Štěrba,  Jakub Machálek, Tomáš Škrabal, Ondřej Pospíšil