Poznali sedmáci Pevnost poznání?

před 6 roky, 28.6.2015 Když jsme přišli ve středu 7:10 ráno ke škole, všichni by se nejraději svalili na zem a ještě spali. Ale sluníčko je trochu probudilo. Přijíždí autobus a někteří se těší, že si zatáhnou rolety a v klidu si ještě zdřímnou.

Pro ty, co se jim zdála cesta velice dlouhá, si zkracovali tím, že vymýšleli samé blbosti. Takže hlasivky učitelek, které s námi jely, si neodpočinuly. Autobus zastavil v Olomouci, posvačili jsme a pěšky museli jít až k Pevnosti. Myslíme si, že to v pevnosti všechny moc bavilo. Každý si přišel na své. Ten, kdo má rád historii, zavítal do první expozice. Tady jsme si mohli vyzkoušet, jak se oblékali vojáci. Ten, kdo má rád přírodopis, si přišel na své v expozici s názvem Živá voda. K vidění byl hmyz, herbář a vodní živočichové. Optika, se jmenovala expozice, ve které byly hlavně logické hry.

Každý mohl potrápit svou mysl tím, že zkusil nějaké hlavolamy. Do čtvrté expozice zavítal ten, kdo se zajímá o astronomii. Mohli jsme se zvážit a tak zjistit, kolik bychom vážili na jiných planetách. Toto vyzkoušela i paní učitelka Hlůšková a řekla, že by byla nejraději na Marsu, protože tam váží nejmíň. Všichni už skučeli hlady, a tak se šlo na oběd. Každý si chtěl z výletu přivést nějaký suvenýr, proto jsme zavítali rovnou do nákupáku Šantovka. Cestou zpět se každý chlubil tím, co si koupil. Kluci už nevěděli, co by dělali, a tak se rozhodli, že si cestu zpestří zpíváním písničky Vysoký jalovec. Jakmile se otevřely dveře autobusu, sedmá třída se rozplynula jako pára nad hrncem. Myslíme si, že jsme Pevnost poznání opravdu poznali.

Tereza Zelinková, Kateřina Chvatíková