Hvala lepa, Ponikva

před 3 roky, 26.10.2018 Ve Slovinsku pokračoval mezinárodní projekt s naší účastí

Seznámit se s aplikací Book Creator, naučit se ji ovládat a společně s kolegy z dalších pěti evropských zemí sdílet návody a možnosti, jak tuto aplikaci využít v životě školy. To byl hlavní cíl mezinárodního projektového setkání, které se v rámci projektu What´s APPening around our Europe uskutečnilo ve Slovinsku, konkrétně v městečku Ponikva.
Týden po boku kolegů z Finska, Chorvatska, Itálie, Severního Irska a hostitelů ze Slovinska strávili Kateřina Kostrhunová, Pavlína Strýčková a Marek Tvrdoň. „Aplikaci, se kterou jsme se seznamovali, se pokusíme využít v životě naší školy už během několika nejbližších týdnů. Projektové setkání bylo inspirující a nápadů máme hodně,“ shodli se zástupci naší školy.
Jak už to při podobných projektech bývá, měli jsme (opětovně) čas poznat i hostitelskou zemi. Kromě místa našeho pobytu jsme se tak podívali například na Bled nebo do hlavního města maličké, ale krásné země, do Lublaně. Slovinci byli, jak už jsme si u nich zvykli, organizačně výteční, pohostinní a milí, a proto si odvážíme jen ty nejpříjemnější zážitky.
Projekt What´s APPening around our Europe pokračuje až do června 2019. Do té doby nás čeká výjezd do školy v Chorvatsku, kde se od našich kolegů naučíme využívat další výukovou aplikaci, a závěrečné projektové setkání v Itálii.
Sluší se připomenout, že peníze na projekt, přibližně milion korun, jsme získali z programu Erasmus plus, což je vzdělávací program Evropské unie na období 2014–2020, který podporuje spolupráci a mobilitu ve všech sférách vzdělávání.