Zooterapie s prvňáčky

před 10 dny, 3.12.2017 Děti se seznámily s Merlinem a Copperem

Sedmiletý Merlin a půlroční Copper (otec se synem) jsou stafordšírští bulteriéři vycvičení pro canisterapii. Klidný Merlin má těsně před psím důchodem a Copper měl s našimi prvňáčky svou premiéru. Dával dětem patřičně najevo, že se mu moc líbí a nejraději by si s nimi hrál. Účelem tohoto setkání v komunitním centru ale bylo ukázat dětem, jak pomáhají nemocným a jak se mají děti k pejskům chovat, obzvlášť k cizím, s kterými se mohou potkat na ulici. Teď už ví, že mají udělat „solný sloup“ a nedívat se jim do očí, v horším případě se schoulit „do ježečka“ a rukama si chránit šíji. Oba způsoby si děti mohly vyzkoušet. Kdo dělal vše podle pokynů, Copper s Merlinem ho jen očichali a bez zájmu poodešli dál. Ale kdo nevěřil, nestačil se divit… Ještě, že tito krasavci poslouchají na slovo. Děti se ještě seznámily se zakrslým králíkem a  bezsrstým morčetem, které se také využívají k zooterapii.