Znovu patříme mezi nejlepší školy

před 11 dny, 8.9.2020 Poosmé v řadě

Znovu jsme mezi těmi (nej) lepšími českými školami. Poosmé v řadě nám tuto příjemnou zpětnou vazbu poskytlo Centrum pro zjišťování výsledků ve vzdělávání. To porovnávalo úspěšnost žáků jednotlivých českých škol u přijímacího řízení na střední školy, přesněji na čtyřleté studijní obory. Výsledek našich loňských deváťáků byl v jednom případě o 11 procentních bodů a v druhém o 17 procentních bodů lepší, než je průměr všech tuzemských škol! Znovu jsme se tím zařadili mezi nejlepší třetinu českých škol. Výsledek je potvrzením trendu posledních osmi let. Ať už se jedná o srovnávací testy ministerstva školství, společnosti Scio nebo jako v tomto případě Centra pro zjišťování výsledků ve vzdělávání, končíme opakovaně mezi nejlepší třetinou, a v některých hodnocených oblastech i mezi dvaceti procenty nejlepších. Je to výsledek, který nás těší i zavazuje.