Znovu jsme postoupili mezi třicet nejlepších v kraji

před 2 měsíci, 11.12.2019 Třetího kola soutěže Mladý chemik se totiž zúčastní všichni tři naši deváťáci.

V úterý 10. prosince se tři mladí nadějní chemikové utkali na Střední průmyslové škole v Otrokovicích o postup do krajského kola. Mladý chemik je soutěž, která má v celé České republice propagovat chemii na základních školách. Skládá se ze čtyř kol. O oblíbenosti soutěže svědčí i to, že se do ní letos zapojilo 18 000 žáků z celé České republiky. Naši školu reprezentovali Daniel Plesner (9.B), Martin Holcner (9.A) a Vojtěch Orság (9.B). I přesto, že byl test letos velmi těžký a soutěžící museli prokázat výborné znalosti chemie, vypořádat se s chemickými výpočty i názvoslovím, vedlo se našim zástupcům dobře. Gratulujeme. Krajské kolo by se mělo konat v únoru. Ze třiceti řešitelů vzejdou dva, kteří budou Zlínský kraj reprezentovat v celostátním finále. To proběhne v červnu 2020 na Fakultě chemicko – technologické Univerzity Pardubice. Děkujeme za výbornou reprezentaci školy a budeme držet palce.