Známe nejlepší mladé chemiky naší školy

před 23 dny, 19.11.2017 Ve středu 15. listopadu změřili síly žáci, kteří se zapojili do soutěže Mladý chemik.

Jedná se o soutěž, která má v celé České republice propagovat chemii na základních školách a je velmi populární. V loňském roce se jí zúčastnilo téměř 14 000 žáků devátých tříd. Nejlepší z účastníků získávají hodnotné ceny v regionálním i celostátním finále. Soutěž se skládá ze čtyř kol. První kolo probíhá vždy na základní škole, druhé kolo pořádá Střední průmyslová škola Otrokovice a má vybrat třicet nejlepších řešitelů, kteří postoupí do regionálního kola. Z nich vzejdou dva postupující za Zlínský kraj do celostátního finále. To proběhne v červnu 2018 na Fakultě chemicko – technologické Univerzity Pardubice. Do našeho školního kola se zapojilo celkem 11 žáků. Ve vědomostním chemickém testu si nejlépe vedl Robert Ptáček z 9. A, který z maximálního počtu 70 bodů ztratil pouze 1,5 bodu. Druhé místo si odnáší Jindřiška Marková z 9. A a třetí příčku obsadila Zuzana Lapčíková rovněž z 9. A. Všichni tři výše jmenovaní postupují do 2. kola soutěže, které proběhne 5. prosince na Střední průmyslové škole v Otrokovicích. Držme jim palce, aby uspěli v silné konkurenci mladých chemiků a postoupili do regionálního kola.

Soutěže se dále zúčastnili: Michal Fornůsek z 9. B, Martin Hanáček z 9. A, Roman Hubík z 9. B, Michal Jurák z 9. B, Veronika Pálková z 9. B, Patrik Poliak z 9. B, Lucie Sedláčková z 9. B a Ondřej Třetina z 9. B