Zlato a stříbro pro gymnastky

před 5 roky, 16.3.2016 Na krajské kolo sportovní gymnastiky se letos děvčata vydala do Zlína.

Družstva našich gymnastek, mladších a starších žákyň, se ve středu v brzkých ranních hodinách vydala do krajského města, aby poměřila své síly s výkvětem Zlínského kraje. Vzhledem k tomu, že jsme několik let krajské kolo pořádali my, měly holky obavy hlavně z neznámého prostředí i nářadí, na kterém se bude cvičit. Soutěž se konala ve zlínské sokolovně, která nás mile překvapila nejmodernějším gymnastickým vybavením. Holky se rychle adaptovaly a pak cvičily jako o život. Téměř vše se všem dařilo a ohodnotili to i rozhodčí na jednotlivých nářadích – v prostných, na hrazdě i v přeskoku. Mladší žákyně: Barbora Fornůsková, Eliška Kostrhunová, Nelly Olbertová a Vanda Charbutová zvítězily v soutěži týmů a Barča se stala krajskou přebornicí. I družstvo starších žákyň: Martina Hanáčková, Klára Kopuncová, Veronika Pálková a Alžběta Černá zacvičilo velmi dobře a získalo stříbrné medaile. Krása, ladnost, elegance a sportovní výkon, to vše je sportovní gymnastika, která má na naší škole své místo a mnoho zájemkyň. Mladší žákyně mají šanci zacvičit si letos na republikovém finále v dubnu v Praze. Je to velká výzva, držte nám pěsti, ať máme štěstí! Všem reprezentantkám velká gratulace!