Zlatá gymnastická družstva

před 8 měsíci, 29.2.2020 Cinkalo nám zlato, stříbro i bronz

Početná ekipa gymnastek naší školy (celkem 19) se vydala v pátek 28. 2. do Uherského Hradiště. V ZŠ Unesco se konalo okresní kolo ve sportovní gymnastice. Letos závodily i nejmladší žákyně, které si poprvé změřily své dovednosti s děvčaty z jiných škol. V Kunovicích si dlouho zakládáme na tom, že u nás gymnastika opravdu žije. Letos se opět podařilo přetavit kvantitu i v kvalitu. Mladší i starší žákyně zvítězily v soutěži družstev a vybojovaly si účast v krajském kole. Třešničkou na dortu jsou i medaile pro jednotlivkyně. Zlato – Štěpánka Pavlicová, stříbro – Lilien Van Minnen, bronz – Viktorie Gášková, „brambora“ – Barbora Čevelová – to je vizitka mladších děvčat. I starší děvčata cvičila skvěle, stříbro má Andrea Hůlková, o bronz se podělily Barbora Plesnerová a Sabina Snopková, 5. místo přidala Kristýna Snopková. Druhé družstvo mladších žákyň (Ester Adamcová, Adéla Janečková, Markéta Hanáčková a Anna Horáková) obsadilo 2. místo, ale podle propozic bylo hodnoceno mimo soutěž.! A pak naši benjamínci. Družstvo ve složení Tereza Mizeráková, Barbora Pánková a Veronika Šťastná získalo stříbrné medaile. Druhý tým (Barbora Sedláčková, Amálie Kostrhunová, Natálie Kirchnerová a Denisa Blažková) obsadil v kategorii nejmladších žákyň bronzovou příčku. Všem děvčatům gratulujeme a těm, která pojedou 18. března do Zlína, přejeme další úspěch. Poděkování patří také vyučujícím, které holky připravují, nestárnoucí Jiřině Gogolové a Magdaleně Juříkové.