ZEMĚPISNÁ OLYMPIÁDA

před 10 měsíci, 21.1.2017 Terka Šafářová, Štěpa Omelka a Ondra Staník si zajistili vítězstvím ve školním kole zeměpisné olympiády účast v okresní soutěži.

O zeměpisnou olympiádu mají žáci naší školy tradičně velký zájem. I přes chřipkovou epidemii se letos sešli v hojném počtu. Soutěžilo se ve třech skupinách.
V kategorii A, kterou tvoří žáci 6. tříd, zvítězila Terka Šafářová ze 6. B, druhé místo patřilo Julči Bříštělové ze 6. A a třetí byla Adélka Hájková ze 6. B.
Sedmáci soutěží v kategorii B. Zde si postup do dalšího kola zajistil prvním místem Štěpa Omelka ze 7. A, ten se bude snažit obhájit svůj loňský okresní titul. Druhé místo obsadila Lucka Herbánská ze 7. A a třetí příčka patřila Vandě Charbutové ze 7. B.
V kategorii C - žáci 8. a 9. tříd - získal pomyslné zlato Ondra Staník z 9. třídy, stříbro Jindřiška Marková z 8. A a bronz Lukáš Švec z 9. třídy.
Všem zúčastněným moc děkujeme a vítězům přejeme hodně štěstí v okresním kole!