ZEMĚPISNÁ OLYMPIÁDA

před 2 roky, 2.2.2016 Školní kolo zeměpisné olympiády letos zlákalo téměř 5 desítek soutěžících.

Práce s atlasem i test zeměpisných znalostí byly tvrdým oříškem. Našim mladým zeměpiscům se však podařilo rozlousknout nejeden složitý úkol. Nespoléhali se totiž jen na své naučené znalosti. Museli hodně přemýšlet. Všichni účastníci tak zaslouží velkou pochvalu, protože při řešení projevili schopnost hledat souvislosti.

A komu se dařilo nejlépe?
V kategorii A (žáci 6. tříd) zvítězil Štěpán Omelka, krásné 2. místo obsadila Lucie Herbánská a na 3. místě se umístila Kamila Sochorcová. Všichni 3 žáci jsou ze 6. A.
Zlato v kategorii B (žáci 7. tříd) získal Robert Ptáček ze 7. A, stříbro  Jindřiška Marková ze 7. A a bronz Michal Fornůsek ze 7. B.
Na pomyslný nejvyšší stupínek v kategorii C (žáci 8. a 9. tříd) vystoupala Kristýna Skálová z 9. A,  jako druhý skončil Martin Hráček z 9. B a o třetí příčku se podělili Petr Šišpera z 9. B a Petr Polách z 9. A.

Do okresního kola zeměpisné olympiády postupují vítězové z jednotlivých kategorií.
Kiko, Roberte a Štěpo, budeme vám držet palce!!!