Zeměpis


18. 1. - 22. 1. 2021

středa - 13. 1. 2021 - online výuka

Jako první si zopakujeme probrané učivo formou testu v SOCRATIVE. Už to všichni dobře znáte. Měli jste se podívat na atmosféru. Název místnosti je opět OLBJA5634.

Na začátku online výuky si projdeme, zda se vám podle atlasu podařilo správně určit, které moře je vnitřní a které okrajové. Myslím si, že to byla pro vás brnkačka, že ? Atlasy si nechte u sebe, opustíme moře a oceány a vrhneme se na vodu na pevnině.....Budeme pokračovat v prezentaci. K dispozici budete mít i zápis, který si můžete zase vlepit do sešitu.

Těším se!

HYDROSFÉRA.pptx (24.03 MB)

zápis - bude vložen

pátek - 22. 1. 2021 - domácí příprava

Opět vás čeká práce s atlasem - ODPOVĚZ NA OTÁZKY Z PREZENTACE :-)

11. 1. - 15. 1. 2021

středa - 13. 1. 2021 - online výuka

Máme za sebou Litosféru a Atmosféru. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací a na chvíli se z nás stali i meteorologové. Jak jste si poradili s měřením? Určitě pokračujte dál :-)

V dnešní online výuce se podíváme na další sféru - HYDROSFÉRU. Nebude to pro vás nic nového, spoustu informací jste už slyšeli. Takže se těším, že budete hezky povídat :-)

Budeme si povídat podle připravené prezentace a k dispozici budete mít i zápis, který si můžete vlepit do sešitu.

Těším se na vás !

HYDROSFÉRA.pptx (24.03 MB)


pátek - 15. 1. 2021 - domácí příprava

Zopakujte si vše, co jsme si povídali o atmosféře. Okruhy - otázky k procvičení najde v přiloženém souboru. Příští týden si na online výuce napíšeme test přes SOCRATIVE (středa 20. 1. 2021) . Už to znáte, takže to pro vás nebude nic těžkého.

Atmosféra - otázky k opakování.docx (13.47 kB)

4. 1. - 8. 1. 2021

Všechny zdravím v novém roce 2021 a ještě jednou všem přeji hlavně pevné zdraví.

Opět nás čeká distanční výuka, ale věřte, jsme v tom všichni společně a zvládneme to. Takže....

středa - 6. 1. 2021 - online výuka

Ještě před vánočními prázdninami jsme si stihli povykládat o vzdušném obalu Země - atmosféře. Pro opakování vám sem ještě jednou vložím prezentaci. K tomuto tématu máte nachystaný zápis.


Na online výuce se posuneme o kousek dál a budeme si povídat o počasí a podnebí. Počasí je občas nevyzpytatelné, ale my se společně pokusíme přijít na některé zákonitosti a snad nás přitom neodnese vítr :-)
Máte tu k dispozici prezentaci i zápis.
Těším se na vás !


pátek - 8. 1. 2021 - domácí příprava
Zahrajte si na pozorovatele počasí. Týden měřte teplotu vzduchu ve stínu a zapisujte si do podobné tabulky, která je součástí pracovního listu. Kdo zvládne, může se zkusit vypočítat průměrnou denní a týdenní teplotu.

14. 12. - 18. 12. 2020

středa - online výuka

Zhluboka jsme se nadechli a pustili jsme se do tématu Atmosféra. Už moc dobře víme, že jde o vzdušný obal naší Země. Víme, že má několik vrstev a čím jsou jednotlivé vrsty charakteristické. Dotkli jsme se nových pojmů jako jsou SMOG, SKLENÍKOVÝ EFEKT, OZÓNOVÁ DÍRA.....pokračovat budeme příští hodinu.

Nezapomeňte na domluvenou písemku.


pátek:

Napsali jsme si slibovanou písemku, udělali krátký zápis o atmosféře, a protože to byla poslední hodina před prázninami, tak už jsme si jen tak povídali (a ne jen o atmosféře :-))

Všem přeji krásné vánoční svátky, ať jsou plné pohody a rodinného štěstí a do nového roku hlavně zdraví.

Těším se na vás v roce 2021 :-)

7. 12. - 11. 12. 2020

středa:

Po dlouhé době jsme se zase sešli ve třídě a podívali jsme si tentokrát o úžasné sopečné činnosti. Už umíne nakreslit sopku a víme, že přestože je fascinující, dokáže být i velmi nebezpečná.

Dál jsme si vyzkoušeli aktivitu - triodomino a zjistili jsme, jak na tom jsme se svými vědomostmi o litosféře. Ve zbytku hodiny jsme se dívali na zajímavé video - Pacifický ohnivý kruh.

pátek:

Zopakovali jsme si společně celou kapitolu - Litosféra. Prošli jsme si otázky podle prezenatace, kterou máte tady k dispozici. Po návratu do školy si společně vylosujeme 8 otázek a napíšeme si na ně písemku.

30. 11. - 4. 12. 2020

online výuka středa 2. 12. 2020

Děkuji za další bezvadnou hodinu. Dnes jsem si s vámi povídala opět přes monitor. Vy v teple domova a já ve smutné, prázdné třídě :-(. Už se na Vás moc těším.

SOPEČNÁ ČINNOST.pptx (18.05 MB)

23. 11. - 27. 11. 2020

online výuka

Už se z nás stali odborníci na litosféru, pohyby litosférických desek, dokážeme popsat oceánské dno a víme, jaký je rozdíl mezi kerným a vrásovým pohořím. Zatím jsme stáli nohama pevně na zemi, ale co když se s námi ta země najednou zachvěje?..........

Už se na vás moc těším!

online výuka středa 25. 11. 2020

Děkuji za další bezvadnou hodinu. Dnes se s námi země zatřásla, ale s přehledem jsme to ustáli. Povídali jsme si totiž o zemětřesení, které může ovlivnit každého z nás, i když si to někdy nepřipouštíme. Víme, co je to seismograf, jak zemětřesení vzniká a dokážeme vysvětlit rozdíl mezi epicentrem a hypocentrem (ohniskem).

Podařilo se nám spustit i zajímavé video.

Těším se na příště.


16. 11. - 20. 11. 2020

online výuka

Už víme, jak funguje naše Země, podívali jsme se pod hladinu světového oceánu a tentokrát se vydáme do výšin. Obujeme pohorky, nasadíme batohy a hurá do hor. Víte, jak takové hory vznikly?

Současně si vyzkoušíme malý test na www.socrative.com (podívejte se na stavbu naší Země a litosféru, litosferické desky)

Už se na vás moc těším!

online výuka středa 18. 11. 2020

Vyzkoušeli jsme si online test. Myslím si, že jsme to zvládli dobře. Pak jsme si podle prezentace povídali o jednotlivých typech vrásnění a jak vlastně vzniká pohoří. Za úkol se podívejte na jednotlivé kontinenty a k nich nejvyšší hory. Budeme si o tom povídat na příští hodině. Tento týden nic nemusíte posílat.

Těším se!


9. 11. - 13. 11. 2020

online výuka

Tentokrát se ponoříme pod hladinu světového oceánu. Těšíte se? Já ano :-)

online výuka středa 11. 11. 2020

Máme za sebou další bezva hodinu. Ponořili jsme se spolu pod hladinu oceánu a zjistili, že tam najdeme stjené nerovnosti, jako na pevnině. Dokážeme vyjmenovat jednotlivé čáti oceánského dna.

Dnes pro tebe nemám  zápis, zkusíš si ho vypracovat sám tím, že vyplníš "pracovní list". Nalep si ho do sešitu a hlavně mi ho nezapoměň poslat mailem do příští hodiny 18. 11. 2020.

2. 11. - 6. 11. 2020

online výuka

Budeme si povídat o.........jak se jmenuje kamenný obal naší Země?

Těším se :-)

online výuka středa 4. 11. 2020

Ahojte kuřátka. Moc vám všem děkuji za bezvadnou hodinu. Myslím si, že toto téma je velmi atraktivní, a že se vám hodina líbila, tak jako mně.

Takže, kdo chce, může si ještě jednou projít prezentaci. Máte tam i velmi zajímavé video o rozpadu Pangey a pohybu litosferických desek - v online výuce jsme to nestihli.

Můžete se mrknout na film San Andreas.

Udělejte si zápis do sešitu, nebo si ho vytiskněte a vlepte do sešitu.

Prosím o vyplnění pracovního listu a zaslání na můj mail olbertova@zskunup.cz - do 11. listopadu 2020.

Budu se moc těšit na další hodinu :-)