Zeměpis

26. 10 - 30. 10. 2020

PODZIMNÍ PRÁZDNINY - pěkně si odpočiňte a dávejte na sebe pozor.

Nezapoměňte, že jsme se domluvili na odeslání:

- plánek svého pokoje

- mapa (velikost A4 - musí obsahovat všech 5 povinných částí)

12. 10. - 23. 10. 2020

online výuka

Všechny vás moc zdravím. Na online výuku si nachystejte sešit a pastelky :-). Budu se moc těšit :-)

21. 10. 2020 - online výuka

Ahojte děcka, děkuji za bezvadnou hodinu. Zopakovali jsme si společně vše, co už víme o stavbě naší Země a něco o mapách. Rozdali jsme i pár jedniček :-)

Přikládám prezentaci, kde máte zadaný úkol k tvorbě vlastní mapy. Tu mi potom prosím, spolu s plánkem svého pokoje, pošlete mailem do konce října. Budu se moc těšit a ahoj na další společné hodině.

Vaše paní učitelka

5. 10. - 9. 10. 2020

středa:

Dnes jsme šli do školního klubu a  v netradičním prostředí jsme si povídali o mapách, jak se orientovat v přírodě nebo v neznámém prostoru. Dále jaké známe druhy map a seznámili jsme se rovněž s atlasem a prací s rejstříkem. Plánovali jsme společnou imaginární cestu. Došlo i na pohybovou hru v prostoru :-). Hodina byla fajn a moc nás bavila.

pátek:

Zopakovali jsme si, co víme o mapě a zapsali jsme si to do sešitu.

Žáci mají za úkol nakreslit si do sešitu plánek svého pokoje a určit, na které světové straně se nachází - postel, okno, dveře, psací stůl, TV a nebo domácí mazlíček.

29. 9. - 2. 10. 2020

středa:

Dokončili jsme kapitolu Měsíc. Zopakovali jsme vše, co víme a své znalosti jsme si doplnili ještě o zatmění Slunce a zatmění Měsíce. Udělali jsme si zápis do sešitu + nalepili jsme si cvičení na procvičení.

V pátek bude písemka na Měsíc.

pátek:

Uzavřeli jsme kapitolu Vesmír, Sluneční soustava, planeta Země a Měsíc. Vše jsme si zopakovali plněním úkolů na jednotlivých stanovištích.

21. 9. - 25. 9. 2020

Pohyby planety Země.

Na začátku hodiny jsme si v rámci opakování vypracovali pracovní list. Následně jsme si společně simulovali jednotlivé pohyby naší planety (1. otočení kolem vlastní osy, 2. naše Země obíhá kolem Slunce) a co to pro nás znamená. Do sešitu jsme si udělali kratičký zápis. Vše najdete v učebnici na str. 14.

Ještě jsme si stihli zahrát zeměpisné bingo :-).

S informacemi jsme se setkali už v minulém školním roce, takže to bylo pro nás opakování.

Měsíc.

Společně jsme si zopakovali vše, co už o naší jediné přirozené družici víme. Zápis jsme si vlepili do sešitu a chybějící slova v něm společně doplnili. Stihli jsme i video (Paxi) a pak jsme se společně vypravili na cestu na Měsíc (skupinová aktivita).

14. 9. - 18. 9. 2020

středa:

Tvar a rozměry Země. Povídali jsme si podle prezentace Ve zbytku hodiny jsme si pustili Nezkreslenou vědu - Jak vznikl Vesmír.

pátek:

Opakování učiva - Tvar a rozměry Země. Iinformace z předcházející hodiny jsme porovnávali se školním atlasem.

7.9. - 11.9. 2020

středa:

Na úvod zeměpisu jsme si povídali o tom, kde kdo byl o prázdninách. Někteří žáci si připravili velmi zajímavé prezentace.

Opakovali jsme, co všechno víme o Vesmíru, planetě Zemi a Sluneční soustavě.

pátek:

Opakovali jsme opět Vesmír a sluneční soustavu. Udělali jsme si stručný zápis do sešitu a do sešitu jsme si vlepili pracovní list, kde se spojovaly do dvojic jednotlivé pojmy. Hodinu jsme doplnili krátkým zajímavým videem.

Příští týden bude jednoduchá písemka na Vesmír, Sluneční soustavu (opakování všeho, co už dávno umíme :-)