Zeměpis

25. 1. - 29. 1. 2021

středa - 27. 1. 2021 - online výuka

Tak co, kde se nám ti vodáci nakonec potkali? Byla to řeka nebo vodní nádrž? A do jakého moře se nakonec vydali? Pevně věřím, že se vám záhadu podařilo objasnit :-)

Na online výuce poplujeme z řek k rybníkům a k jiným vodním plochám. Zjistíte, že není moře jako moře a proč je na neovyklých místech voda stále slaná.....

Těším se


pátek - 29. 1. 2021 - pololetní prázdniny

18. 1.  22. 1. 2021

středa - 13. 1. 2021 - online výuka

Jako první si zopakujeme probrané učivo formou testu v SOCRATIVE. Už to všichni dobře znáte. Měli jste se podívat na atmosféru. Název místnosti je opět OLBJA5634.

Ti, kteří se dnes nepřipojili kvůli problémům s připojením, bude test zprovozněn dnes od 12:00 - 20:00hod.

Děkuji

Na začátku online výuky si projdeme, zda se vám podle atlasu podařilo správně určit, které moře je vnitřní a které okrajové. Myslím si, že to byla pro vás brnkačka, že ? Atlasy si nechte u sebe, opustíme moře a oceány a vrhneme se na vodu na pevnině.....Budeme pokračovat v prezentaci. K dispozici budete mít i zápis, který si můžete zase vlepit do sešitu.

Těším se!


pátek - 22. 1. 2021 - domácí příprava

Opět vás čeká práce s atlasem - ODPOVĚZ NA OTÁZKY Z PREZENTACE :-)

11. 1. - 15. 1. 2021

středa - 13. 1. 2021 - online výuka

Máme za sebou Litosféru a Atmosféru. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací a na chvíli se z nás stali i meteorologové. Jak jste si poradili s měřením? Určitě pokračujte dál :-)

V dnešní online výuce se podíváme na další sféru - HYDROSFÉRU. Nebude to pro vás nic nového, spoustu informací jste už slyšeli. Takže se těším, že budete hezky povídat :-)

Budeme si povídat podle připravené prezentace a k dispozici budete mít i zápis, který si můžete vlepit do sešitu.

Těším se na vás !

HYDROSFÉRA.pptx (24.03 MB)


pátek - 15. 1. 2021 - domácí příprava

Zopakujte si vše, co jsme si povídali o atmosféře. Okruhy - otázky k procvičení najde v přiloženém souboru. Příští týden si na online výuce napíšeme test přes SOCRATIVE (středa 20. 1. 2021) . Už to znáte, takže to pro vás nebude nic těžkého.

Atmosféra - otázky k opakování.docx (13.47 kB)

4. 1. - 8. 1. 2021

Všechny zdravím v novém roce 2021 a ještě jednou všem přeji hlavně pevné zdraví.

Opět nás čeká distanční výuka, ale věřte, jsme v tom všichni společně a zvládneme to. Takže....

středa - 6. 1. 2021 - online výuka

Ještě před vánočními prázdninami jsme si stihli povykládat o vzdušném obalu Země - atmosféře. Pro opakování vám sem ještě jednou vložím prezentaci. K tomuto tématu máte nachystaný zápis.


Na online výuce se posuneme o kousek dál a budeme si povídat o počasí a podnebí. Počasí je občas nevyzpytatelné, ale my se společně pokusíme přijít na některé zákonitosti a snad nás přitom neodnese vítr :-)
Máte tu k dispozici prezentaci i zápis.
Těším se na vás !


pátek - 8. 1. 2021 - domácí příprava
Zahrajte si na pozorovatele počasí. Týden měřte teplotu vzduchu ve stínu a zapisujte si do podobné tabulky, která je součástí pracovního listu. Kdo zvládne, může se zkusit vypočítat průměrnou denní a týdenní teplotu.