Ze století do století. Přijďte se potkat

před 8 dny, 3.12.2018 Zveme Vás na Ježíškovy dílničky

Ze století do století. Takové je hlavní téma letošních Ježíškových dílniček. Proč zrovna takové téma? Hravě si odpovíte, pokud naše tradiční dílničky navštívíte osobně.

Kdy? Čtvrtek 13.12., od 14.00 do 18.00.

Kde? ZŠ Kunovice, U Pálenice

Tahák programu: Odehraje se v době od 16.00 do 17.00 v tělocvičně.

Možná, že všech předvánočních akcí máte už plný kalendář. Tu naši si tam ale určitě přidejte a upřednostněte ji před ostatními, vyplatí se to. Říkáme, že je tradiční. Jenže platí to ještě? Tradiční vánoční tvoření totiž znovu, ostatně jako obvykle, obohatíme o řadu novinek. A výjimečně je (téměř) všechny odtajníme už nyní. U vchodu do školy na Vás bude čekat síť plná kapříků (keramických). Kapřík ještě jednou – v chodbě na prvním stupni, obrovský, plný šupin, které budou ukrývat přání dětí pro rodiče (pro všechny, tak tam ta přání nenechejte). V hlavním programu (tělocvična 16.00 – 17.00) znovu vystoupí VŠECHNY třídy (opravdu úplně všechny, předvedou se i ti nejstarší, toho si hodně vážíme) a pochopitelně celý pedagogický sbor (i tady se skrývá nápověda k volbě tématu letošních dílniček). Od 17.00 podáváme za symbolickou cenu vánoční punč pro dospělé a nealkoholický pro děti. Přesněji – podávat ho budou ochotní členové hlavního výboru sdružení rodičů.
Po buchtotéce z června 2016, cukrotéce z prosince 2017 nabídneme tentokrát vánočtéku (hrozný název). Vzorky vánoček, které slíbili napéct zástupci jednotlivých tříd, budou k zobnutí na chodbě u prvních ročníků, hned vedle punče. Moc Vám děkujeme za ochotu. A na oplátku, i my pro Vás (kromě přání v šupinách kapra) máme dárek, dokonce nejeden. Takže:
1) Připravili jsme fotokoutek s rekvizitami z dob minulých, naši žáci tady rádi vyfotí jednotlivce i celé rodiny. Na vlastním mobilním telefonu si tak můžete odnést pěknou vzpomínku na naše dílničky.
2) Nabídneme Vám štědrovečerní kuchařku. Sestavili jsme ji z receptů, které jste nám sami laskavě poskytli. Máme jich už stovku. Všechny recepty jsme ve škole přepsali a vystavíme je v chodbě před tělocvičnami. Kuchařku v elektronické podobě poskytneme ještě do Vánoc ke stažení na našich webových stránkách.
Ježíškovy dílničky tak opět nabídnou obvyklý základ v podobě možnosti vyrobit si dárek pro sebe či své nejbližší,  doplněný o řadu charitativních počinů. Tak nás prostě navštivte. Speciální pozvánku najdete v nejbližších dnech také v aktovkách Vašich dětí. Přijďte se k nám naladit na Vánoce. Přijďte se potkat. Těšíme se na Vás!