Zážitkové dopoledne

před 10 měsíci, 13.12.2017 Navštívili jsme Střední školu průmyslovou, hotelovou a zdravotnickou v Uherském Hradišti.

V pátek 8. 12. 2017 jsme využili pozvání, které deváťáci dostali od SŠPHZ v Uherském Hradišti, a strávili jsme zde velmi příjemné dopoledne. Představení školy, vyučovaných oborů i úspěchů školy, tak vypadalo zahájení našeho programu. Jako první jsme obdivovali technické vymoženosti, které na průmyslové škole mají. Vidět 3D tiskárnu v reálu nebo programovat roboty, to se jen tak někomu nepoštěstí. Potom jsme zavítali do části budovy, která dříve patřila zdravotní škole. Mohli jsme si vyzkoušet první pomoc, práci zdravotní sestry při operaci nebo ukázat, jaké znalosti z přírodopisu máme. Po prohlídce zdravotní školy jsme se přesunuli na hotelovku. Viděli jsme žáky 1. ročníku, jak umí míchat drinky, zdobit perníčky, připravovat jednohubky nebo jak zvládají obsluhovat hosty. V 11:45 jsme museli nastoupit do autobusu a jet zpět do školy. Moc jsme si to na SŠPHZ užili a věříme, že si někteří naši spolužáci tuto střední školu vyberou k dalšímu studiu.