ZÁŽITKOVÉ DNY NA SŠPHZ V UHERSKÉM HRADIŠTI

před 3 měsíci, 9.12.2019 Dne 6. prosince 2019 vyrazili naši žáci devátých tříd na Střední školu průmyslovou, hotelovou a zdravotnickou v Uherském Hradišti.

Po rozdělení do několika skupin žáci postupně absolvovali různorodé aktivity v rámci jednotlivých stanovišť – zdravotnickém, gastronomickém a astrologickém. V každém z nich se deváťáci účastnili činností, které s daným oborem souvisejí.

Například ve skupině zdravotníků si vyzkoušeli lékařský oděv, v němž chirurgové operují, nebo také sterilní manipulaci s lékařskými nástroji.

V závěru odpoledne byla naplánovaná přednáška o vesmíru, jež byla spojena s návštěvou planetária a poutavou videoprojekcí.

Celé dopoledne velmi rychle uteklo a žáci si odnesli spoustu zajímavých informací a zážitků.