Zážitkové dny na SŠPHZ v Uherském Hradišti

před 1 měsícem, 17.12.2018 Žáci 9. tříd prožili netradiční dopoledne

Naši deváťáci měli možnost během konání Zážitkových dnů vyzkoušet si mnoho činností a aktivit na Střední škole průmyslové, hotelové a zdravotnické v Uherském Hradišti.

Po vřelém přivítání byli žáci rozděleni do tří skupin, které postupně absolvovaly různorodé aktivity v rámci jednotlivých stanovišť. Žáci nahlédli za oponu všech částí školy. V technických dílnách si vyzkoušeli opracování dřeva, broušení i vrtání, následně rýsování v 3D programu, zhlédli krásy Slovácka v poutavé prezentaci, dále pak poskytovali první pomoc, zakusili práci chirurga na vlastní kůži a na úplný závěr byla naplánovaná návštěva planetária, jejíž součástí byla velmi poutavá videoprojekce o sondě Rosettě, která byla určená pro průzkum jádra komety 67P/Churyumov-Gerasimenko.

Celé dopoledne rychle uteklo a žáci si odnesli spoustu zajímavých informací.