Žákovské shromáždění. Pochvala pro všechny!

před 3 roky, 25.10.2017 První v tomto školním roce

Pohodové. Pozitivní. Přátelské. Podtext mělo halloweenský. Jen podtext. Podstata prvního žákovského shromáždění v tomto školním roce byla úplně jiná, veskrze tradiční. Pod taktovkou žákovského parlamentu se všichni žáci na hodinu sešli, aby:

• Byli chvíli taky všichni pospolu.
  • Připomněli si všechny větší akce, události a úspěchy spojené s prvními dvěma měsíci školního roku.
  • Povídali si také o tom, co je čeká.

Pobavily protipóly. Prváčci v rozhovoru s moderátory o tom, jak se jim zatím líbí ve škole (paní učitelky prý zatím nezlobí a nejlepší jsou přestávky) a deváťáci (permanentní pobíhání po škole vysvětlili přípravou na tradiční absolventské práce a dotazníky, které potřebují vyplnit). Tělocvična ztichla při pohledu na vršky nasbírané v charitativní akci pro nemocného Lukáška a bavila se při netradičních výstupech moderátorů (Šimon Ludvíček byl tradičně skvělý a pro moderování jsme nově objevili Ondřeje Kavku) i jejich hostů.

Pochvaly na závěr pro:

• Celý žákovský parlament, který se pravidelně schází, jeho členové dělají pro školu vážně hodně.
  • Žáky, kteří vystupovali v rozhovorech s moderátory, nebáli se mluvit, to je skvělá zpráva.
  • Pro všechny žáky, shromáždění nikdo nenarušoval.
  • Pro paní učitelky Zdenku Peterkovou, Veroniku Procházkovou a Petru Šáchovou, které první dva měsíce školního roku s parlamentem intenzivně pracovaly. A protože jsme letos zvolili jiný model spolupráce s žákovským parlamentem, na rozdíl od minulých let se vyučující v této práci budou co dva měsíce střídat, máme tu ještě přání pro:
  • Paní učitelky Ludmilu Kotasovou a Lucii Kudlovou, které na další dva měsíce převzaly putovní berlu a právě ony teď parlamenťáky povedou až do ledna. I když – povedou možná není správné slovo, členové parlamentu jsou samostatní a místo vedení jim stačí spolupráce.

Poslední slovo. Jsme rádi, že takto organizovaná žákovská shromáždění, která jsou typická pouze pro naši školu, mají význam a dávají všem ve škole smysl.