Zahájení se zrcadlem

před 1 rokem, 1.9.2016 Proč se zrcadlem? Dozvíte se v článku o zahájení školního roku v 2. - 9. ročnících

Zrcadlo, zrcadlo, řekneš mi, jaký bude nový školní rok? Ne, odpověď na tuto otázku nezná žádné zrcadlo na světě. Proto jsme zrcadlu, které nás provázelo při zahájení školního roku, takovou otázku ani nepoložili. Kladli jsme dotazy jednodušší. Každou třídu jsme představili dvěma větami, které jsou pro ni charakteristické, a čekali, jestli se v těch větách pozná. Že se to nepodařilo úplně všem? Z toho si nic neděláme, je teprve začátek školního roku a opakování je matka moudrosti. Ostatně – na vyučující, které jsme představovali podobně jako třídy, reagovali všichni přítomní už výrazně rychleji. A končili jsme úplně excelentně. Když měli zástupci jednotlivých tříd poskládat ze sedmnácti písmen souvislý text, zvládli to poměrně rychle a nad jejich hlavami se objevil nápis ÚSPĚŠNÝ ŠKOLNÍ ROK! Tak aby to platilo.

Jo, a proč to zrcadlo při zahájení školního roku? Všichni, kteří poctivě sledují naše webové stránky, dobře vědí. A ti ostatní? Ti mají smůlu, nebo si informace prostě sami dohledají. A je to.

Na fragmenty ze zahájení školního roku se můžete podívat ZDE