Would you like a pancake?

před 3 roky, 17.4.2018 Sedmáci řádili ve školní kuchyňce ...

První dvě páteční vyučovací hodiny se naše školní kuchyňka rozezněla angličtinou. ´Did you bring the ingredients? We need 130 g of flour, 250 ml of milk, 1 egg, a bit of salt, 1 teaspoon of sugar and some oil. Put the flour into a bowl and pour the milk in it. Mix it and add the egg. … Pour the batter into a frying pan. …. Fry the pancake until it is brown on both sides. …´

Tyto vyučovací hodiny byly praktickým vyústěním naší snahy naučit se v rámci tématu Food (Jídlo) pojmenovat co nejvíce druhů potravin a skloubit je prostřednictvím gramatiky ve smysluplné, v reálném životě uplatnitelné celky. Umíme si už objednat jídlo v restauraci, nakoupit potraviny v určitém množství v obchodě a připravit z nich podle receptu nějaký pokrm. Zvládneme tento recept svými slovy v angličtině i převyprávět svým přátelům a udělit jim instrukci v jakékoliv fázi přípravy jídla v kuchyni. V rámci tématu jsme se dozvěděli i něco z reálií anglicky hovořících zemí. Vyprávěli jsme si o Velikonocích a popisovali přípravu typicky britských hot cross buns.

Jednotlivé kuchařské týmy si vedly v kuchyňce opravdu dobře. Zvládali jsme se zdokonalovat i v docela praktických věcech – jak například otočit palačinku na druhou stranu, aby se při jejím otáčení nerozstříkal olej všude kolem. Našli se i velmi zdatní mladí kuchaři, kteří palačinku otáčeli prohozením ve vzduchu. Odměnou za naši snahu a vynaložené úsilí nám byl talíř hezky vonících palačinek. Dozdobili a dochutili jsme si je podle libosti. Help yourself to a pancake!