Vysvědčení? Na radnici, ve vestibulu a s trubičkami!

před 2 roky, 28.1.2016 Na různých místech přebírali žáci naší školy pololetní vysvědčení

Rozdávat pololetní vysvědčení ve třídě? Trochu nuda! Aspoň pro žáky a vyučující našich prvních čtyř ročníků. Vysvědčení se proto rozdávalo na několika různých místech a nebyly u toho jen třídní učitelky. Třeba prváčci si své první školní vysvědčení převzali z rukou kunovické starostky, Mgr. Ivany Majíčkové, a rovnou ve slavnostních prostorách místní radnice. Převlečeny za mistry cechu kominického paní starostce pomáhaly a na správnost dohlížely paní učitelky, Mgr. Ivana Janásová a Mgr. Hana Drštičková. Úlohy fotografa se nezištně zhostil pan místostarosta, Ing. Pavel Vardan. Děkujeme na radnici za krásnou slavnostní atmosféru, za ochotu a za malý dárek. A známky prváčků? Samé jedničky, odshora až dolů!

Pro druháky, třeťáky a čtvrťáky bylo předávání vysvědčení vyvrcholením fašankového projektu. Přesněji – bylo logicky vyvrcholením nejen celého dopoledne, ale celého prvního pololetí.  Po tradiční obchůzce městem se proto všichni sešli ve vestibulu školy, kde společně zakončili první pololetí. Z rukou páleničářských kominíků tak obdrželi žáci nejen svoje vysvědčení, ale také diplom za fašankový pětiboj.

Starší žáci a jejich třídní volili tradičnější formy. Osmákům vysvědčení zpestřila třídní učitelka, Mgr. Růžena Hlůšková, která jim napekla domácí trubičky.

A co ostatní třídy? Která má nejlepší prospěch a která by měla přidat? Podrobné informace se dozvíte z pololetní statistiky, kterou najdete v příloze tohoto článku. Statistika nabízí i další základní informace o jednotlivých třídách a o škole jako celku. Mimochodem – z 366 žáků školy jich 288 zvládlo první pololetí s vyznamenáním.

Pololetí sice skončilo a jarní prázdniny začínají, ale na našich stránkách bude živo i během prázdnin. Vrátíme se ke školním kolům olympiád v matematice a v zeměpise, s deváťáky se prostřednictvím jejich vzpomínek ohlídneme za nedávným plesem. Přiblížíme velký úspěch dvou žáků naší školy, zveřejníme pořadí soutěže IQ Star po prvním pololetí a přečtete si, co vše nás ve škole čeká během února. Čtěte naše stránky, vyplatí se to.