Výsledky literární soutěže

před 4 měsíci, 19.6.2018 Co máme společného se zvířaty? Je člověk pánem tvorstva? Mohou zvířata jednat jako lidé?

Chová se člověk občas jako zvíře? Jak vypadá svět očima zvířat? Mají zvířata emoce? V literární soutěži Píšu povídky, píšu básně se nejen těmito otázkami mohly inspirovat děti našeho regionu. Název letošního, již osmnáctého ročníku kopíroval téma národního projektu Klubu dětských knihoven SKIP ČR. Motivace zvířecí říše zaujala celkem 238 dětí a porota složená z řad novinářů, redaktorky TV Slovácko a knihovnic to neměla vůbec jednoduché. Jak na vyhlášení bylo řečeno, byly to práce velmi hezké, vždyť sedm se umístilo i v krajském kole. Z naší školy se literární soutěže zúčastnila celá třída 3.A a paní učitelka vybrala pro porotu 11 prací. Byly také odeslány literární práce 9 dětí z 2. stupně.    A kdo zaujal porotu?

1. kategorie – 1. – 3. třídy – poezie
  1. místo Elen Slavíková – 3.A

3.    místo Natálie Kirchnerová – 3.A

Čestné uznání Patrik Sova – 3.A

3.    kategorie – 6. – 7. třídy – próza

Čestné uznání Julie Bříštělová – 7.A

4.    kategorie – 8. – 9. třídy – próza

1. místo Ondřej Kavka – 8.A

3.    místo Kristýna Kuchařová – 8.B

Na slavnostní akci pozvala uherskohradišťská knihovna do kina Hvězda všechny mladé autory. Kromě vyhlášení výsledků soutěže literární byly vyhlášeny také výsledky výtvarné soutěže Ex – libris. Program ukončil film Strážci galaxie.