Vsetínská derniéra

před 4 měsíci, 16.3.2018 Nela se v krajském kole neztratila

Ve středu 14.3.2018 se do Vsetína sjeli poměřit své síly ruštináři z celého Zlínského kraje. Žáci ZŠ a studenti SŠ byli podle věku rozděleni do čtyř kategorií. Naši školu reprezentovala Nela Janků z 9.A, která v kategorii základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií skončila na pěkném 5. místě. V letošním školním roce se v naší škole učí ruštinu už jen deváťáci, Nela byla proto poslední bojovnicí v soutěži ruského jazyka. Svou účast hodnotí: „Konverzační témata byla prima, naučila jsem se i spoustu nového. Jen škoda, že mě nenechali domluvit;  nestihla jsem tak použít všechnu připravenou slovní zásobu. Ale i tak jsem si to užila.“ A vyučující L. Kubenová dodává: „Nele patří poděkování za vzornou přípravu a za volný čas, který soutěži věnovala.“