Vrátili jsme se na místo činu

před 1 rokem, 16.6.2016 Osmička se bavila na školním výletě.

V pátek 10. června se žáci 8. třídy vypravili na dlouho očekávaný školní výlet. Cesta vlakem byla poněkud klidnější, než si cesty vlakem se svou třídou pamatuju. Nikdo neměl žádný závažný problém ani průšvih, nikdo nic neztratil a nikdo nerušil žádné cizí cestující, inu, začínalo to náramně. Když jsme přijeli, znalec Miky Fornůsek hned věděl co, jak a proč, a tak nás vedl pomaloučku do místa našeho pobytu. Hned poté, co jsme přišli, nás mile přivítal majitel RC Pohoda v Sidonii a sdělil nám pár pravidel. Také nás poznal a věděl, že jsme v centru strávili svoji školu v přírodě v páté třídě. Následně jsme se nastěhovali do našich pokojů. Po zjištění, že obnovili nábytek za nový, jsme byli překvapeni. Následoval výborný oběd, který se kuchařkám moc povedl a po kterém jsme šli na pokoje. Po pár minutách na pokojích paní učitelka zjistila, že to asi nepůjde (byli jsme totiž dost hlasití), a tak jsme šli hrát nějaké míčové hry v přírodě. Potom jsme si šli do lesa nasbírat dříví na noční táborák. Bohužel nám o pár minut později všechno nasbírané dřevo zmoklo, protože přišla strašně silná přeháňka. No vlastně skoro celý zbytek dne nám otrávily časté dešťové přeháňky. V mezičase, když nepršelo, jsme hráli různé hry jako třeba schovku a volejbal. Až na to mokro to bylo celkem fajn. V lese jsme taky objevili naše staré bunkry ze školy v přírodě. Byly polorozpadlé a my jsme měli necelou hodinu na to, abychom je obnovili. Docela se nám to povedlo. Když už začínala být pomalu tma, pomalu jsme se scházeli k ohništi, kde kluci později udělali táborák z mokrého dřeva, no krásná vůně. Jak jsme si tak opékali špekáčky a hráli různé zábavné hry, začínala už být pěkná tma, a tak přišel čas na noční hru (stezku odvahy). Cesta byla ze začátku tajemná a následně taky dost strašidelná. Jak jsme tak šli ve dvojicích, kluk s holkou, začali jsme se dost bát. Byli jsme vystrašení a uprostřed cesty na nás vybafl NINJA celý v černém, no co vám budu povídat. Ještě teď mám z toho bobky. Hra skončila a my jsme se vrátili do chaty. Bohužel pro paní učitelky jsme se rozhodli, že celý zbytek noci nebudeme spát, a tak nemohly spát ani paní učitelky. Druhý den celé dopoledne pršelo a pokazilo nám to naše plány. Všichni byli unavení a chtěli spát. Jenže paní učitelka se rozhodla, že nám oplatí náš noční výkon, a tak jsme museli všichni hrát turnaj v ping-pongu a mini fotbálku. Po turnaji jsme se vydatně najedli a následně se odebrali do svých pokojů a začali uklízet všechen ten nepořádek, co jsme udělali, a odcupkali pomalu na vlakovou zastávku. Ve vlaku všichni usínali, a tak měla paní učitelka aspoň teď klid, i když sama asi usínala. Mám takový pocit, že jsem nebyla jediná, co šla po příchodu domů hned do postele a na pár hodin si zdřímla. Výlet byl super, jediná škoda byla, že jsme nevychytali to počasí, tak třeba někdy příště.

Vendula Kyselá, 8. třída