Vlastivěda

11. 11. - 15. 11. 2019

úterý:

Královéhradecký kraj - pracovali jsme s pracovním listem a povídali jsme si o zajímavých místech z kraje :-)

Po kontrole sešitů jsem zjstila, že skoro polovina žáků nemá sešit v pořádku :-(. Chybí jim zápisy, nemají dolepené pracovní listy nebo je mají nesmyslně nalepené na různých stránkách v sešitě :-(. Prosím podívejte se jim na to. Děkuji

pátek:

Dokončení Královéhradeckého kraje. Doplnili jsme si společně pracovní list.

V úterý bude písemka na Liberecký a Královéhradecký kraj.

Začneme Pardubický kraj (prezentaci má J. Gomelská - R. Pekárková)

4. 11. - 8. 11. 2019

úterý:

Liberecký kraj. Pracovali jsme s pracovním listem. Do sešitu jsme si nalepili zápis a stránku v sešitě mají žáci doplnit skládačkou ( rozbitou sklenicí, vázou) :-)

V pátek budu kontrolovat sešity.

V pátek začneme Královéhradecký kraj (prezentaci má K. Juřičková - Š. Pavlicová)

pátek:

Královéhradecký kraj - prezentace, povídání u fotek. Rozdali jsme si pracovní list, který mají žáci vložený v sešitě a pracovat s ním budeme příští hodinu.

Sešity mám u sebe. Budu je kontrolovat.

28. 10. - 1. 11. 2019

pátek:

Začali jsme probírat Liberecký kraj - prezentace, pracovní list. V úterý budeme pokračovat.

21. 10. - 25. 10. 2019

úterý:

Ústecký kraj - prezentace, zajímavosti z Ústeckého kraje. Žáci dostali pracovní list, který si vlepili do sešitu - pracovat s ním budeme příští hodinu.

pátek:

Ústecký kraj - dokončení. Práce s pracovním listem, kresba rotundy sv. Jiří - příchod praotce Čecha.

V pátek 1. 11. 2019 bude písemka na Karlovarský a Ústecký kraj.

Příští týden budeme probírat Liberecký kraj (prezentaci má T. Pašková - A. Kostrhunová)

14. 10. - 18. 10. 2019

úterý:

Karlovarský kraj - prezentace. Zajímavosti z lázeňského trojúhelníku. Rozdali jsme si pracovní list, který mají žáci nalepený v sešitě + drobný zápis do sešitu. S pracovním listem budeme  pracovat příští hodinu.

pátek:

dokončení Karlovarského kraje - pracovní list v sešitě, vykreslení hradu LOKET, do sešitu si každý napsal 5 míst, které nás doposud nejvíce zaujaly.

V úterý začínáme Ústecký kraj (prezentaci má P. Mikuš a J. Kohut)

7. 10. - 11. 10. 2019

úterý

Jihočeský kraj - povídali jsme si, kde kdo byl a co kde viděl.

Velký pracovní list - vlepit do sešitu (pracovat s ním budeme příští hodinu),

malý pracovní list - vyplnit barevná políčka a vyjde nám symbol třeboňska :-) - nalepit do sešitu.

pátek:

Jihočeský kraj dokončení - prezentace, kresba třeboňského kapra do sešitu.

Vypracovali jsme si velký pracovní list, který mají žáci nalepený v sešitě.

V úterý bude písemka na Plzeňský a Jihočeský kraj.

DÚ - práce s mapou - žáci dostali domů tajenku k vyplnění.

Příští týden budeme probírat Karlovarský kraj (prezentaci má V. Herbanský - O. Veselý)

30.9. - 4.10.2019

úterý

Plzeňský kraj - prezentace

Rozdali jsme si pracovní list

Plzeňský kraj - dokončení

kontrola pracovního listu

Příští týden budeme probírat Jihočeský kraj (prezentaci má Habartová - Slezáková).