"Viděl jsem Osvětim..."

před 2 měsíci, 4.4.2019 Mohou si říct žáci devátých tříd

Ve středu 3. dubna se zúčastnili zájemci z řad devátých tříd poznávací exkurze do polské Osvětimi. Během téměř čtyřhodinového programu prošli místy, která patří v dějinách lidstva k těm nejotřesnějším. I ti nejotrlejší odcházeli po ukončení programu zakřiknutí a uzavření do sebe. Deváťáci svoji návštěvu v muzeu holocaustu hodnotí následovně: „Nejvíc mě zasáhly obrázky dětí, které zde zažily ty hrůzy. * Velmi silně na mě zapůsobila návštěva v maďarském bloku, kde byly dvě velké fotografie ženy před nástupem do tábora a po osvobození. * Můžeme být rádi, v jaké době žijeme. * Osvětim jsem navštívila již podruhé. * Poprvé to bylo s taťkou a musím říct, že se školou jsme měli výklad ohledně životních podmínek v táboře a zacházení s vězni ještě velmi decentní. * Hrůza vidět, v jakých podmínkách tam žili. * Je neuvěřitelné, že něčeho takového byl člověk vůbec schopný. * Hodně smutku a úzkosti.“