Velikonoce se blíží...

před 2 roky, 22.3.2016 O své umění tradičního zdobení velikonočních kraslic voskem se s námi v 1.B přišla rozdělit paní Pašková.

V předvelikonočním týdnu k nám do 1.B přišla paní Pašková, maminka naší spolužačky Terezky, aby se s námi podělila o své umění malování voskem zdobených kraslic. Nejprve jsme si prohlédli ty, které nám přinesla na ukázku. Už víme, že kraslicí může být nejen slepičí, ale i křepelčí či dokonce pštrosí vejce. Potom už přišla řada na nás. Zjistili jsme, že vytvořit kraslici chce nejen zručnost a cvik, ale i spoustu trpělivosti. Komu ještě zbyla vyfouklá vajíčka, mohl pokračovat ve školní družině, kde se do malování zapojily i děti z ostatních tříd. Děkujeme za kreativní dopoledne a paní Paškové posíláme speciální velikonoční diplom.