Ve škole chumelilo

před 6 měsíci, 14.12.2017 Děkujeme, že jste nám pomohli "zasněžovat"

Před vchodem po sněhu ani památky. Jenže už za dveřmi se počasí zásadně změnilo a ve škole sněžilo! Zasněžená krajina hned u vchodu, „ladovský“ sněhulák v přízemí školy a chumelenice v tělocvičně. „Nasněžit“ v tělocvičně nechali všichni, kteří vyslyšeli naši výzvu a na tradičně netradiční Ježíškovu dílničku přišli buď celí v bílém, nebo aspoň s bílými doplňky. A že nás tady bylo! Během celého odpoledne zase o hezkých pár stovek víc, než máme žáků!

Věříme, že se vyplatilo přijít. V hlavním hodinovém programu vystoupily úplně všechny třídy, v bílém byli pochopitelně i vyučující. Ti ve svátečně nasvícené tělocvičně postupně skládali na stěnu obrovské novoroční PF ze svých fotografií, závěrečný dílek zapadl do skládačky za zpěvu Hallelujah.

Á propos, novoroční přáníčka. Poslali jste nám jich do školy víc než dvě stovky, to nás nadchlo, moc děkujeme! Přáníčky jsme vyzdobili celou chodbu vedoucí k tělocvičně a k jejich obsahu se ještě před Vánocemi rozhodně vrátíme ve speciálním článku. A přáníčka ještě jednou, také my jsme rozdávali. „Péefko od nás obdržely rodiny všech našich žáků.

Hodinový program v tělocvičně orámovaly čtyřhodinové dílničky s možností vyrobit si vánoční dárek a charitativní počiny (snažili jsme se pomáhat sdružení Onka a nemocným dětem). Kousek po kousku ubývalo z první páleničářské „cukrotéky“, vzorky vánočního cukroví do ní poslali zástupci všech tříd (vřelé díky). Fascinoval nový keramický betlém (autory jsou děti z keramického kroužku pod vedením paní učitelky Renaty Urminské) a zástupy se střídaly před naším sněhulákem, zabaleným do šály (do pletení se už od října zapojily desítky lidí). Příběh o tom, jak sněhulák vznikal a jak lehké nebo naopak těžké bylo uplést tak dlouhou šálu, vám na našich stránkách nabídneme ještě do Vánoc.

A teď pojďme děkovat. Všem návštěvníkům i vystupujícím. Sdružení rodičů za nezištnou pomoc s vánočním punčem, přispěvatelům do cukrotéky, skupině Pool za báječný hudební doprovod. Pokud Vám stálo za to zastavit se v předvánočním shonu právě v naší škole, jsme rádi. K dílu přiložil ruku úplně každý z pedagogického sboru, klíčové nápady a jejich realizace ale nesou značku made in školní družina pod ideovým vedením Kateřiny Kostrhunové.

Více fotografií najdete na našem facebooku.