Vánoční tvoření

před 2 roky, 16.12.2015 Hodinu výtvarné výchovy vyučoval Adamův tatínek.

V hodině výtvarné výchovy si žáci 5.A vyzkoušeli tvorbu netradičních vánočních ozdob, tentokrát z plastových granulí.

Celý postup žákům předvedl Ing. Josef Škrášek. Pro žáky byla tato tvorba velmi zajímavá. Žáci pracovali s drobnými plastovými granulemi, které vložili do formiček s vánočními motivy. Po nahřátí a následném ochlazení ve vodě se materiál spojil do požadovaného tvaru, vznikly sněhové vločky, hvězdy, andělé, rybičky a také podkovy pro štěstí. Každý žák si mohl své ozdoby ještě nabarvit ponořením do lihových barev, případně polepit glitrovými ozdobami.

Nakonec svůj výrobek zabalili do celofánového sáčku a domů odnášeli hotový dárek pro rodiče. Takové vánoční ozdoby jsme ještě nikdy netvořili !!!