Vánoční shromáždění: dárek pro Bělinku i módní přehlídka

před 2 roky, 21.12.2015 Tradiční i netradiční scénář mělo vánoční žákovské shromáždění

Podle obvyklého scénáře, ale s respektováním faktu, že Vánoce už jsou opravdu za dveřmi, se v pondělí 21. 12. 2015 odehrávalo poslední žákovské shromáždění v tomto kalendářním roce. Tradičně jsme se tak vrátili ke všem větším akcím a soutěžím, které se ve škole uskutečnily za poslední dva měsíce. Byly to především jazykové pobyty žáků i pedagogů v cizině, zahraniční učitelské stáže, absolventské práce žáků devátých ročníků a pochopitelně také vánoční andělské dílničky. Se stále lepší a lepší školní kapelou jsme si zazpívali koledy a ve slavnostní atmosféře přivítali návštěvu z kunovické Bělinky. Šéfovi tohoto zařízení, Ing. Pavlu Haškovi, jsme během shromáždění předali 2 500,- Kč. Byly to peníze, které naši žáci získali během vánočních dílniček (na dílničky přinesli libovolný dárek, který si pak kdokoliv jiný mohl koupit, a právě tyto peníze teď putují na Bělinku).

A z roviny příjemné a vážné jsme vánoční shromáždění přenesli do roviny příjemné a zábavné. Postarali se o to kluci z devátých ročníků, kteří se převlékli za modelky a uspořádali parádní módní přehlídku. Sklidili za to zasloužený aplaus. Ten po právu patří také celému žákovskému parlamentu, který znovu shromáždění připravil. Poděkování si pochopitelně zaslouží také vyučující Andrea Olbertová a Jan Kamrla, na jejichž pomoc členové parlamentu logicky spoléhají.

Tak to je už (skoro) všechno. Ještě jeden den a půjdeme domů. Na Vánoce domů!