Vánoční příběh

před 6 měsíci, 18.12.2017 Předvánoční týden zahájili prvňáčci muzikoterapií s příběhem o narození Ježíška, kde se mluvené slovo prolíná s léčivými tóny

Muzikoterapie je léčebná metoda, která používá jako terapeutický prostředek hudbu. Nejstarší zmínku o propojení hudby a medicíny můžeme najít již ve Starém zákoně, kde se popisuje, jak David léčil hrou na harfu deprese krále Saula. My ve škole používáme pod vedením lektorky Evy Lorencové jiné nástroje. Původ těch nejstarších najdeme již v pravěku a také na všech kontinentech. Jsou to nástroje, které vydávají jednoduché tóny - brumle, frčák, sansula, didgeridoo, dešťová hůl, ústní harfa, šamanský či pohárový buben, tibetská miska, kartálky atd. Náš mozek je neuroplastický. Zdokonaluje se učením, jakýmkoliv, nejen ve škole. Aby se rozvíjel, potřebuje podněty a ty mu dáváme i muzikoterapií. Dnešní lekce byla naladěna na zimu, Vánoce a slovanské oslavy slunovratu. Děti mj. tančily jako sněhové vločky, stavěly sněhuláky a ohřívaly se u ohně za zvuků ústní harfy, kterou naši předci používali již před 40 000 lety.