Vánoční koncert

před 2 roky, 20.12.2015 Tělocvična se proměnila v koncertní sál

Předvánoční doba je pro většinu dospělých velmi hektická. Děti - malé i velké - se těší na Vánoce a udržet pozornost žáků je náročnou záležitostí.

V pátek 18. prosince jsme na jednu hodinu zkusili hodit všechny starosti za hlavu. Do naší školy zavítal Uherskohradišťský dětský pěvecký sbor se svou dirigentkou Mgr. Ivanou Zámečníkovou a zaplněná školní tělocvična se na hodinu stala koncertní síní. Mladí zpěváci nám za doprovodu klavíru předvedli ukázky ze svého repertoáru - zaměřili se na hudbu barokní a vánoční. Zároveň se naši žáci dozvěděli i zajímavosti o hudebním baroku a některých skladatelích. Na závěr svého vystoupení nás zpěváci se svou dirigentkou naučili kánon, který jsme si pak všichni trojhlasně zazpívali.

Pár dnů před Vánocemi jsme se příjemně svátečně naladili. A všichni se už moc těšíme nejen na Štědrý den, ale i na další sváteční a volné dny.