Vanda opět bodovala

před 10 měsíci, 4.1.2019 Tentokrát nenašla přemožitele v češtině

Olympiáda v českém jazyce i letos oslovila žáky 8. a 9. tříd naší školy. Dvaadvacet statečných poměřilo ve školním kole své síly, tedy spíš znalosti a cit pro rodný jazyk. Bojovali v části mluvnické i slohové. Češtináři ve škole si pochvalují: „Jak už to bývá, některým se docela dařilo, jiní se hodně natrápili. Ale všichni bojovali až do konce a nikdo to nevzdal. Všichni zúčastnění si zaslouží pochvalu za odvahu a chuť strávit s češtinou pár chvil navíc.“

Nejlépe se s úkoly poprala Vanda Charbutová z 9.B, pomyslné stříbro si odnáší Karolína Pašková z 8.B; obě děvčata budou naši školu reprezentovat koncem ledna v okresním kole v Uh. Hradišti. Držíme pěsti.

A kdo všechno se do soutěže zapojil? V příloze je seznam zúčastněných podle abecedy.