V rytmu flamenca

před 2 roky, 18.3.2016 Kousek Španělska na Pálenici si všichni společně hodně užili

Chtěli byste se podívat do slunného Španělska, nasát atmosféru této země v kruhu temperamentních a přátelských lidí? Tak to jste mohli zažít na naší škole v přítomnosti milé, krásné a temperamentní Španělky. Blanka nám živě vyprávěla o tradicích její země, typickém jídle, býčích zápasech a odpověděla na mnoho zajímavých otázek našich zvídavých žáčků. Abychom jí všichni dobře rozuměli, přivedla si taky svého překladatele Lukáše, přítele z České republiky. Největší zážitek jsme však měli z typického španělského tance flamenca. V podání Blanky se nám zdál být jednoduchý, avšak při hromadném nácviku tance jsme zjistili, jak je těžké zkoordinovat ruce, nohy, rytmus, a ještě k tomu ladné pohyby spojit se sebevědomým výrazem. Myslím, že jsme se při nácviku společně hodně nasmáli, a nakonec jsme tu nejjednodušší formu flamenca všichni zvládli. Závěrečná samba už nenechala nikoho jen tak v klidu, to se přidali k žákům i všichni přihlížející učitelé. Každý si zkoušel a kombinoval kroky z flamenca, které si podle libosti spojil s českými osvědčenými diskotékovými kroky. Tak tomu říkám prima den.