V krajském kole budeme mít tři želízka v ohni

před 5 měsíci, 11.12.2017 Do 3. kola soutěže Mladý chemik totiž postoupili všichni tři naši deváťáci.

V úterý 5. prosince, když naší školou chodil Mikuláš, se tři mladí nadějní chemikové utkali o postup do krajského kola. Mladý chemik je soutěž, která má v celé České republice propagovat chemii na základních školách. Skládá se ze čtyř kol. Druhé kolo pořádala Střední průmyslová škola Otrokovice.  Zúčastnilo se ho celkem 44 žáků 9. tříd z celého kraje. Naši školu reprezentovali Robert Ptáček, Jindřiška Marková a Zuzana Lapčíková, všichni z 9. A. Museli prokázat výborné znalosti chemie, vypořádat se s chemickými výpočty i názvoslovím. A vedlo se jim výborně. Gratulujeme. Krajské kolo by se mělo konat v únoru. Ze třicet řešitelů vzejdou dva, kteří budou Zlínský kraj reprezentovat v celostátním finále. To proběhne v červnu 2018 na Fakultě chemicko – technologické Univerzity Pardubice. Děkujeme za skvělou reprezentaci školy a přejeme hodně štěstí v krajském kole.