Užívali jsme si v krásném prostředí Beskyd

před 3 měsíci, 18.5.2019 … aneb 9. A na dvoudenním školním výletě

V pondělí 13. května a v úterý 14. května 24 žáků 9. A, v doprovodu paní učitelky Hlůškové a pana učitele Šuranského, vyrazilo vlakem do Čeladné v Beskydech. Cíl byl jasný. Užít si poslední školní výlet na 100 %. Vždyť už brzy se z deváťáků stanou středoškoláci a rozejdou se na své vysněné střední školy. Do Hotelu Prosper, kde jsme bydleli, jsme dorazili kolem půl jedenácté. Obsadili jsme velkou část hotelu, poobědvali a vyrazili jsme na krátkou, asi desetikilometrovou procházku po okolí. Cílem byl dřevěný kostel sv. Prokopa a Barbory v Kunčicích pod Ondřejníkem. Kostel původně stával v obci Hliňance na Podkarpatské Rusi a vznikl na přelomu 17. a 18. století. Do Kunčic byl přestěhován v roce 1931. I když nepršelo, foukal poměrně silný vítr. Proto jsme se rozhodli, že zbytek odpoledne věnujeme sledování hokeje, koupání v bazénu hotelu nebo pobytu v sauně. Po večeři jsme se věnovali společenským hrám, hře na kytaru a objednali jsme si pizzu. V noci jsme toho moc nenaspali. Druhý den ráno někteří relaxovali, jiní zašli do posilovny, další se koupali, hráli v bazénu různé hry nebo se nahřívali v sauně. Venku ne a ne přestat pršet. Čas letěl a blížil se náš odjezd zpět domů. Cesta vlakem uběhla rychle, zvládli jsme i trochu hektické přestupy a měli jsme také čas na zajímavé rozhovory s ostatními cestujícími. Na jednom jsme se ale shodli všichni. V Hotelu Prosper bychom vydrželi ještě dlouho. Děkujeme všem, kteří nám pomohli výlet připravit, především panu Žákovi. Velké poděkování patří panu Skopalovi, který nám výlet sponzoroval. Doporučujeme všem, aby se do Čeladné vypravili a užili si krásnou přírodu a klid.