Uvítání u Boříka. Přání na devět let dopředu

před 1 rokem, 1.9.2016 Noví prváčci prošli slavobránou a zvládli tradiční rituál

Nekřičet ho do éteru, protože přání je to tajné. Maximálně pošeptat paní starostce, jelikož ta má mít přehled o všem. I o nových školácích, kteří prvního září absolvovali tradiční rituál spojený se začátkem školního roku. Sáhli si na nos školáka Boříka, zavřeli oči a tajně, vůbec ne nahlas, jen v duchu vyslovili svá přání. Jejich obsah tak můžeme pouze odhadovat. Že se ale jednalo o přání různorodá, bylo patrné z času, kteří jednotlivci s Boříkem strávili. Někteří odcházeli už po vteřině, jiní vydrželi i půl minuty a Boříkovi sdělili možná úplně všechna svá přání na celých devět let dopředu.

Z naší školy zamířilo k Boříkovi 37 prváčků. A s nimi jejich třídní učitelky, Mgr. Zlata Motyčková a Mgr. Zdenka Peterková. Všichni společně si už ráno, ještě před odchodem k Boříkovi, prošli špalírem, který pro ně podél dlouhé cesty do školy vytvořili žáci naší školy. Prváčci si tak prožili svoji chvíli slávy a my máme jedno přání, nikoliv tajné. „Ať podobně hezké chvíle zažíváte v naší škole co možná nejčastěji.“

Video ze slavnostního dne najdete ZDE