Utíkej, rychle utíkej!

před 1 rokem, 15.12.2016 Úspěch v literární soutěži

Během školního roku bývá vyhlášeno mnoho soutěží, literární nevyjímaje. Ani u 4. ročníku literární soutěže UTÍKEJ, RYCHLE UTÍKEJ!, kterou SOŠ Luhačovice vyhlašuje pro žáky 8. a 9. tříd základních škol, jsme nemohli chybět. Do soutěže jsme zaslali tři příspěvky – Jindřiška Marková a Gabriela Poncarová prózu, Darina Důbravová a Zuzana Lapčíková (všechny z 8.A) společný komiks.
„Porota, v níž Akademii literatury české zastupovali básník Jiří Žáček a spisovatel Jan Cimický, neměla vůbec lehkou práci, aby z mnoha kvalitních prací vybrala ty nejlepší. Náročné, ale zároveň velmi povzbuzující bylo zejména to, že bylo do soutěže zasláno 105 žánrově velice pestrých textů z 34 základních škol nejen Zlínského kraje. U většiny škol bylo navíc zřejmé, že byly zaslány práce, které už prošly určitým výběrem, takže počet skutečně zúčastněných tvůrců si ani netroufáme odhadovat.“ uvedli pořadatelé.

Na slavnostní vyhlášení byly pozvány Darča se Zuzkou. Za svůj ojediněle zpracovaný příběh si děvčata zasloužila čestné uznání. A jaká byla jejich první reakce? „Při vyhlášení výsledků zazněla naše jména jako první. Byly jsme hodně překvapené, samozřejmě mile.“ říká Darča a Zuzka dodává: „Jiří Žáček se bohužel nedostavil, ale aspoň telefonicky nám všem popřál. Bylo to moc příjemné odpoledne.“

A my děvčatům samozřejmě moc gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů.