Úspěch z výtvarných soutěží

před 11 měsíci, 12.12.2016 O další úspěchy školy v tomto vánoční čase se postarali naši šikovní výtvarníci.

Témat ke ztvárnění bylo hned několik: „Mikulášská družina“ nebo „Táta chytil kapra“ nebo „Bude zima, bude mráz“. A proto se výtvarné soutěže pořádané ZŠ Zlechov zúčastnilo celkem 185 dětí z naší školy včetně školní družiny, odesláno bylo 30 prací. A kdo tedy patřil k těm úspěšným? Prvňáček Lukáš Zdráhal získal 3. místo ve své kategorii, stejně jako Šimon Turčinek z 6.A třídy. Veronika Dědečková z 4.A byla úspěšná nejen v této soutěži, kde získala 2. místo, ale týden poté i ve výtvarné soutěži na téma Skřítci, trpaslíci a elfové. Pořádající základní a umělecká škola z Dolního Němčí každým rokem v době adventu zazáří svými pracemi. Letos již počtvrté dala prostor i žákům z jiných škol, aby mohli prezentovat své obrázky či vytvářet prostorové postavičky. O to víc nás těší, že ve velké konkurenci 24 škol jsme byli oceněni. Verunka Dědečková kombinovanou technikou ztvárnila trolí kamarády Pety, Helgu a Mrzouta a vymalovala si 3. místo z více než stovky výkresů. Další nadějnou kreslířkou je Kateřinka Křižanová z 2. A třídy, která získala se svým skřítkem krásné 2. místo. Neočekávaný úspěch v této soutěži – již čtvrtý rok po sobě! Moc blahopřejeme.