Ultralehká letadla na vlastní oči

před 2 měsíci, 28.5.2019 Přijali jsme pozvánku navštívit a seznámit se s firmou v Kunovicích, která vyvíjí, vyrábí a prodává ultralehká sportovní letadla do celého světa.

Nabídku nám zprostředkoval pan Omelka, tatínek Štěpána, který tam pracuje.  Díky vstřícnosti letecké firmy se žáci 4.A dozvěděli spoustu zajímavostí. Společnost BRM AERO je rodinnou firmou s ambiciózním cílem. Vyrábět nejlepší letadla ve své kategorii na světě. Letadla značky Bristell jsou konstruována se zvýšenou tuhostí kokpitu, což zajišťuje maximální bezpečnost prostoru posádky. Letadla mají podle slov našeho průvodce velmi dobré letové vlastnosti. Děti si prohlédly lisovnu, lakovnu a celou montážní halu.  Mohly si také zkusit nýtovat, zajímalo je kolik takové letadlo váží, za kolik se prodává, kolik stojí hodina letu. Ke konci prohlídky nás přivítal osobně i pan majitel. Moc děkujeme za krásné kalendáře a upomínkové předměty. Poznali jsme zde správné lidi, kde každý jednotlivec je nepostradatelným článkem celého řetězce, díky kterému letadla Bristell vznikají.