Týden mezinárodních zážitků je za námi

před 9 měsíci, 31.3.2017 Návštěva zahraničních kolegů skončila, projekt ale pokračuje
  • Naučit čtrnáct zahraničních kolegů výukovou aplikaci, která se osvědčila ve výuce – splněno.
  • Ukázat jim způsob, kterým se v naší škole učí – splněno.
  • Seznámit je se všemi krásami našeho nádherného kraje – splněno.

Stalo se v termínu od neděle 26.3. do pátku 31.3.2017, hostili jsme čtyři pedagogy ze Severního Irska, čtyři ze Slovinska, dva z Finska, dva z Chorvatska a dva z Itálie. Návštěva byla součástí mezinárodního projektu What´s APPening around our Europe, ve kterém se pedagogové učí navzájem a nově získané zkušenosti pak zavádějí do výuky ve svých školách.
A něco, co jsme o týdenní návštěvě ještě na našich webových stránkách či na facebooku neřekli? Snad postřehy našich zahraničních kolegů.

• Pestrá a zajímavá výuka
  • Skvělý vztah mezi žáky a učiteli
  • Všichni pedagogové vystupují jako jeden tým
  • Z týmu srší energie

A jeden pro nás překvapující postřeh. „Aby všechny učitele přijala paní starostka, jako jsme to viděli v Kunovicích, a aby rodiče přišli poblahopřát učitelům k jejich svátku, to jsme vážně nikdy nezažili,“ shodli se zahraniční účastníci.
​Projekt What´s APPening around our Europe potrvá až do srpna 2019. Ještě do konce tohoto školního roku nás čekají společná setkání ve Finsku a v Chorvatsku. Do Finska už v květnu zamíří Mgr. Pavlína Strýčková, Mgr. Lucie Kudlová a Mgr. Michal Tanner.