Týden čtení - 3.A četla v městské knihovně

před 2 roky, 3.3.2016 Týden čtení je akcí v rámci projektu Čtenáři, zastavte se aneb čte celá rodina. Dnešním tématem bylo čtení pohádek a jejich filmové verze.

Třeťáci si přinesli do knihovny svou oblíbenou knihu, aby ji představili a přečetli z ní, jak nejlépe dovedou. Dostali Čtenářský deníček pro děti a rodiče, do kterého si zapisovali, kdo, co, jak dlouho a jak dobře četl. Tento deníček je hlavní součástí akce Škola naruby a vybízí ke společnému čtení rodičů a dětí. Za své čtení děti dnes nedostaly známku do žákovské knížky, odměnou jim bylo společné dopoledne strávené nad knihami v příjemném prostředí knihovny vonící dřevem. Od milých paní knihovnic dostaly děti za své výkony kromě velikánské pochvaly i věcnou odměnu, mapu Zlínského kraje, omalovánky ze Slovácka, sladkost a na závěr zfilmovanou pohádku - ta byla přece tématem dnešního čtení. V knihovně se třeťákům líbí a už se těší a připravují na tajemnou a pohádkovou Noc s Andersenem, kterou tu za měsíc stráví.