Třináct let již slavíme 17. listopad sportem

před 1 rokem, 18.11.2016 Státní svátek, my do školy nemusíme, ale přece tam jdeme. Proč?

Tradice slavit 17. listopad volejbalovým turnajem pokračovala i v roce 2016. Toho letošního se zúčastnilo rekordních 12 dívčích družstev. Všichni jsme se sešli před osmou hodinou a přivítala nás Mgr. Jiřina Gogolová. Připomněli jsme si události roku 1939 i 1989, abychom si uvědomili, co slavíme, tedy Mezinárodní den studentstva a Den boje za svobodu a demokracii. Zástupkyně ředitele školy Mgr. Vlasta Frýzová a Ing. Pavel Hašek popřáli všem hráčkám hodně sportovního štěstí, ale hlavně radost ze hry. Podruhé se soutěžilo odděleně ve 2 kategoriích. Samostatně hrála podle upravených pravidel družstva 6. – 7. ročníku, každý s každým, na jeden set do 15. bodu. V tomto turnaji zvítězilo družstvo 7. A ve složení: Lucie Koníčková, Petra Šilhová, Eliška Kostrhunová, Nelly Olbertová, Kateřina Osohová, Lucie Herbanská a Kamila Sochorcová. Druhou skupinu tvořily týmy 8. – 9. ročníku a středoškolačky. V této kategorii hrálo 8 týmů profesionální volejbal s napínavými výměnami. Viděli jsme tvrdá podání, dobrý příjem i vydařené smeče. Sehrálo se 28 utkání také na jeden set do 15. bodu. Dva týmy, Absolventky 2014 a Absolventky 2016 „A“, získaly stejný počet bodů - 12, oba jednou prohrály, proto o vítězi turnaje rozhodl vzájemný zápas těchto družstev, v něm zvítězily Absolventky 2014 poměrem 15 : 13, hrály v sestavě Klára Peterková, Klára Flíborová, Magdaléna Bradáčová, Bára Hráčková, Aneta Pippalová a Adéla Komárková. Těsně druhé skončily Absolventky 2016 „A“ - Pavlína Vlčnovská, Eva Kunovjánková, Kateřina Důbravová, Kristýna Skálová a Eliška Mášová.

Vzhledem k tomu, že z turnaje nikdy neodchází žádná hráčka bez medaile, spokojeny byly všechny. Město Kunovice celý turnaj financuje, děvčata měla zajištěn pitný režim, bagetu i sladkou odměnu. Poděkování patří bývalým žákům naší školy Petru Kadahovi, Šimonu Kocábovi, Petru Poláchovi a Petru Fialíkovi, kteří zápasy pískali a Míše Kotasové, která byla zapisovatelkou. Hodně štěstí u maturit jsme popřáli Absolventkám 2013, které se letos turnaje mohly zúčastnit naposledy. Potřinácté jsme si společně užili sportovní sváteční den, tradice žije a to je dobře! GO – GO!

Výsledky 6. – 7. ročníku

1. Lucie Koníčková, Petra Šilhová, Eliška Kostrhunová, Nelly Olbertová, Kateřina Osohová, Lucie Herbanská, Kamila Sochorcová(7. A)
  2. Tereza Čižková, Karolína Pašková, Agáta Britaňáková, Adéla Hájková, Natálie Janečková, Kateřina Gomelská,Tereza Sukupová (6. B)
  3. Pavlína Frydrychová, Kristýna Havránková, Anna Holcnerová, Simona Fornůsková,  Natálie Peřestá (6. A)
  4. Vanda Charbutová, Julie Kölblová, Michaela Langrová, Markéta Masaříková, Barbora Daníčková, Jana Mašíčková (7. B)

Výsledky 8. – 9. ročník a středoškolačky

1. Klára Peterková, Klára Flíborová, Magdaléna Bradáčová, Bára Hráčková, Aneta Pippalová, Adéla Komárková (Absolventky 2014)
  2.  Pavlína Vlčnovská, Eva Kunovjánková, Kateřina Důbravová, Kristýna Skálová, Eliška Mášová (Absolventky 2016 „A“)
  3.  Kristýna Martinková, Kristýna Koudelíková, Dominika Hubíková, Alžběta Vardanová, Michaela Kotasová (JH) (Absolventky 2013)
  4. Veronika Ševčíková, Alžběta Černá, Zuzana Kučerová, Alžběta Lesová, Karolína Tkadlecová (9. roč.)
  5. Lapčíková Zuzana, Veronika Franková, Jindřiška Marková, Darina Důbravová, Natálie Janíková, Nela Janků (8. A)
  6.  Lucie Čižková, Adéla Mládková, Amálka Erteltová, Kateřina Černá, Martina Žufanová, Markéta Hromadová, Natálie Křiváková (Absolventky 2015)
  7. Romana Šáchová, Klára Kopuncová, Pavla Španělová, Adéla Zapletalová, Jolana Tvrdoňová (Absolventky 2016 „B“)
  8. Veronika Pálková, Lucie Blažková, Šarlota Miklová, Martina Hanáčková, Jessica Pašková, Nikola Uherková (8. A)