Třikrát pod stupeň nejvyšší

před 1 rokem, 25.9.2016 Třikrát pod stupeň nejvyšší se podařilo vystoupat našim reprezentantům na atletických závodech v Uh. Hradišti.

V konkurenci 14 škol z Uherskohradišťska a Uherskobrodska se naše atletická výprava z Kunovic vydala v pátek soutěžit O pohár starosty města Uh. Hradiště v atletickém víceboji. Holky a kluci z šestých až devátých tříd rozdělení do tříčlenných družstev mladších a starších bojovali ve čtyřech disciplínách; 60m, skok daleký, míček / koule (u starších) a vytrvalostní běh 600m/800m (u starších).  Protože se jednalo o soutěž družstev, výkony jednotlivců se v disciplínách sčítaly. Jasnými favority v této bodovací soutěži byly sportovní školy a ty svou roli potvrdily.  Naši žáci se drželi statečně a předvedli velmi pěkné výkony, se kterými se ve startovním poli rozhodně neztratili, ba naopak. Veronika Ševčíková vybojovala v jednotlivcích senzační 2. místo na 60m a 3. místo na 800m. Mikuláš Fornůsek vrhl koulí do vzdálenosti 10:40m a vystoupal na krásné druhé místo.  Oba naše nejúspěšnější sportovce může mrzet pouze fakt, že byli vyhlašováni jenom vítězové kategorií.  Krásné sportovní dopoledne na atletickém oválu podtrhlo počasí a my jsme si jej s našimi úspěšnými reprezentanty moc užili. Níže uvedeným žákům patří velká pochvala a dík za jejich nasazení a výkony, které předvedli.

Náš tým reprezentovali:

Kamila Sochorcová, Barbora Fornůsková, Petra Čechová, Jan Tvrdoň, Vojtěch Orság, Lukáš Vojtěšek, Veronika Ševčíková, Alžběta Černá, Zuzana Kučerová, Mikuláš Fornůsek, Jakub Franek, Jan Hartman