Toulání jurským světem

před 2 roky, 26.1.2016 Neboli počítání s dinosaury…

Vypočítat číselný kód pro vstup do pavilonu pterodaktylů nebo zjistit, kolikrát je tyranosaurus těžší než nákladní automobil? Zadání, 60 minut na vyřešení 15 náročných úloh a jen my sami.

V pondělí  25.1.2016 se v naší škole uskutečnilo školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda pro žáky 5. tříd.

Školního kola se zúčastnilo celkem 23 žáků. Soutěžící řešili během 60 minut 15 velmi náročných úloh. Za každou správně vyřešenou úlohu získali 1 bod. Úspěšným řešitelem se stal ten, kdo získal 10 a více bodů.

Nejúspěšnějším počtářem mezi páťáky se stal Adam Škrášek z 5.A, který získal 11 bodů. Na druhém místě s počtem 10 bodů se umístil Vojta Orság z 5.B a třetí místo s 9 body patřilo Martinu Holcnerovi z 5.A.

Všem žákům, kteří se soutěže zúčastnili, gratulujeme a děkujeme za odvahu a vynaloženou snahu při řešení úkolů.