Světové Vánoce!

před 11 měsíci, 16.12.2016 Děkujeme, že Vás přišlo tolik!

Možná to mohlo vypadat, že se chlubíme. Zvali jsme Vás na „Světové Vánoce“, a neřekli, proč takový název. Tak teď už je jasno. Za prvé – vánoční cukroví ze všech koutů světa (není nad domácí, ale to španělské taky zaujalo, ochutnat jste mohli ve všech třídách). Za druhé – vánoční přání ve všech možných i nemožných světových jazycích. Za třetí - Asiati, Australani, běloši, černoši, Eskymáci, Evropani, indiáni, no a Kunovjani. A všechny zastupovali vyučující naší školy, samozřejmě patřičně oblečeni (třeba v krojích). Bouřlivý aplaus na závěr „světového průvodu“ naznačoval, že nám to snad slušelo.

A něco navíc.

• Uchvacující strom se stovkami přáníček. Přesněji – s otisky prstů na stovkách přáníček. Od našich žáků, od jejich rodičů, od jejich přátel, od přátel jejich přátel. Anebo třeba z kunovické radnice (je vážně pikantní získat na vánoční přáníčko otisky prstů městské policie). Nápad na podobu vánočního stromu se zrodil v hlavě Kateřiny Kostrhunové z naší školní družiny už v létě, konkrétně na táboře, který pořádá naše škola.
  • Přibylo vystupujících. Podruhé v řadě se s tradičními vánočními zpěvy představily úplně všechny třídy (fakt všechny, ani ti největší se nestydí). A jedna premiéra. Mezi vystupující se zařadili také členové hlavního výboru sdružení rodičů (trénovali a na zkoušky chodili opravdu poctivě), vynikla skvělá sólistka Martina Peřestá!
  • (Znovu) přibylo návštěvníků. Aktuálně máme 381 žáků, počet lidí, kteří se během odpoledne pohybovali v tělocvičně, ve třídách i na chodbách školy, jsme odhadli na sedm stovek! Poslední odcházeli až po devatenácté hodině.
  • Samozřejmostí byly tradiční dílničky a možnost vyrobit si vánoční dárek, výrobky Chráněné dílny Lidumila z Uherského Hradiště, alternativní výtvarné techniky v podání manželů Holcnerových, skvělý punč (děkujeme ochotným členům hlavního výboru sdružení rodičů).

Poděkování na závěr. Všem, kteří jste přišli. Hudební skupině POOL, všem vystupujícím, všem vyučujícím, skvělému sdružení rodičů. Všem, kteří jste s námi v tomto týdnu ve škole pekli cukroví (kunovické Tetičky byly úžasné), všem, kteří jste poslali těsto nebo rovnou cukroví. Poděkování za charitativní počiny, pomáhali jsme opět kunovické Bělince a tentokrát i sdružení Onka, skupině rodičů onkologicky nemocných dětí. Pokud Vám stálo za to zastavit se v předvánočním shonu právě v naší škole, jsme rádi.