Sportovní i poznávací zážitek

před 2 roky, 10.4.2016 Úspěšné gymnastky si užily republikové finále v Praze.

Osmičlenná výprava vyrazila z Kunovic v pátek 8. 4. před polednem. Holky se těšily na  závody, ale i na cestu vlakem, jely jsme LEO Expressem ze Starého Města. Tříhodinovou jízdu jsme si krátily hrami, a proto nám cesta rychle uběhla. V Praze jsme se vydaly nejprve na malou historickou procházku – na Staroměstském náměstí jsme obdivovaly barokní i gotické stavby a počkaly jsme si i na apoštoly, kteří se v oknech orloje objevují jen v každou celou hodinu. Pokračovaly jsme na Karlův most a pohledem na Hradčany jsme historickou část výletu ukončily. Cestovaly jsme metrem a tramvají, abychom se prezentovaly v tělocvičně SK Hradčany k republikovému finále ve sportovní gymnastice. Holky zvládly hodinový trénink a ještě jsme se přesunuly přes půl Prahy na hostel FTVS na Prahu 6. Ráno budíček před 7., snídaně, úklid a hurá na závody! Republikové finále je soutěž, kde závodí společně mladší a starší kategorie, proto naše mladší děvčata soutěžila se staršími žákyněmi. Děvčatům se všechny sestavy i přeskoky podařily, ale všechny jsme věděly, že konkurence je velká a rozhodčí přísní a s body spíše šetří. Naše družstvo startovalo v sestavě Martina Hanáčková, Veronika Pálková, Nelly Olbertová, Eliška Kostrhunová a Vanda Charbutová a vybojovalo 10. místo. Škoda, že se zranila Barča Fornůsková, výsledek družstva mohl být ještě lepší, alespoň holkám fandila spolu s Ivou Mášovou a paní učitelkou Gogolovou. Už účast ve finále byla pro děvčata velkou zkušeností a určitě i motivací cvičit dál. A co řekly samy holky?

Super zážitek, na který nikdy nezapomeneme. Vyzkoušely jsme si cvičení na nářadí, které ve škole nemáme. Nejlepší byla cesta vlakem, byla velká legrace. Procházka po Praze byla sice náročná, ale skvělá. Na zpáteční cestě jsme všechny společně hrály hru „guláš“, smály jsme se větám, které vyšly, a spolu s námi se smál skoro celý vagón. Na naši skupinu LEO EXPRESS nezapomeneme!

.