Spěchej pomalu!

před 6 měsíci, 19.12.2018 Kristýně se to vyplatilo

I letos vyhlásila SOŠ Luhačovice literární soutěž s názvem Spěchej pomalu, která je určena žákům 8. a 9. tříd základních škol.  Tradičně jsme se zapojili i my v rámci kroužku. Tvůrčí psaní navštěvují žáci převážně vyšších ročníků, kteří se nebojí nejrůznějších literárních výzev a zadání. Letos jsme zadání pojali většinou jako bajku.

Porota složená z učitelů a studentů školy, kterou obohatili svými postřehy především básník Jiří Žáček a spisovatel Jan Cimický, neměla lehkou práci: „Nádherný a zároveň povzbuzující je zejména fakt, že bylo zasláno 116 žánrově velice pestrých prací od žáků z 27 základních škol nejen ze Zlínského kraje. Navíc u většiny škol bylo zřejmé, že zaslaly pouze práce, které už prošly určitým výběrem, takže počet skutečně zúčastněných tvůrců si ani netroufáme odhadovat.“

Jednou z oceněných byla i Kristýna Kuchařová, žákyně 9.B, která za svou práci o želvě a sokolovi získala čestné uznání. Gratulujeme.