Slovinsko plné přátel

před 2 roky, 29.11.2015 S velmi milým přijetím se setkaly naše učitelky, které navštívily školu ve slovinské Ponikvě.

Nešlo o první cestu do neznáma, s touto školou již spolupracujeme delší dobu v rámci různých evropských projektů. 22.listopadu tedy nasedly do vlaku paní učitelky Růžena Hlůšková a Ivana Pavlišová, aby v OSNOVNE ŠOLE BLAŽA KOCENA stínovaly své slovinské kolegy v matematice a dalších přírodovědných předmětech. Co je to stínovat? Není to o plížení se tmavými chodbami, je to o poznávání nových výukových metod, vyměňování zkušeností a také navazování nových přátelství. Ani ve slovinských školách se dětí neučí až do večera - i naše paní učitelky tedy měly volný čas pro poznávání krás Slovinska. V napjatém programu dokonce stihly navštívit i hlavní město Ljubljanu. 124 hodin 59 minut času stráveného mimo domov velmi rychle uběhlo, paní učitelky se vrátily plné dojmů i nových nápadů. Velký dík patří nejen paní ředitelce Andreji Ocvirk, ale i všem jejím kolegyním a kolegům ze slovinské školy. Cítily jsme se u vás jako doma - hvala lepa za vse! Na svidenje!